Technomorous

Pomocné Computerování

Sdílet: Twitter - Facebook

Je to tu poslední dobou samá moderna. Písíčka, tablety, Windows. Duch Technomorouse je upozaděn a přiznám se, že to tak možná chvilku ještě bude. Je to ale jen takové období, nicméně když jsem strávil já, že do toho období písíčka, tablety a Windows patří, musíte i vy. Zkratka PC ostatně znamená Pomocný Computer a zatím mi ta krabice skutečně v lecčems pomáhá.

Například: V mém okolí se rozneslo, že když má někdo mobil, který už nepotřebuje, nabídne mi ho. Mohl by ho mrsknout do škarpy, mrsknout z okna v devátém patře, mrsknout na Aukro - ne - oni ho nabídnou mně. Mám tak například v šuplíku už čtyři BlackBerry Classic (jedno s notně rozbitým sklem, kdyby se vám hodilo na jiné díly, dejte vědět!) a poslední dobou se celkem urodilo i Samsungů. Poslední přírůstek - Samsung Galaxy SIII I9300 - jsem dostal protože, cituji, vůbec nic nedělá. Nabil, zapnul a zjistil, že původní majitelka lhala. Telefon něco dělá - zapne se, bootuje a následně se zasekne u loga Samsung. To je o dost více, než prosté nic.

Odin

Nastartoval jsem tak domácí pomocný computer, ve VirtualBoxu spustil Windows, v nich flashovací software Odin, asi hodinu hledal originální firmware po všech možných peklech internetu a ejhle - najednou to dělá ještě víc než předtím. Další telefon zachráněn před šrotací, až ho opláchnu v troše isopropanolu, bude z něj dobrý záložní telefon. Má sice miniaturní prasklinu dotykového skla, naštěstí ale mimo displej, jen nad rámečkem. Jinak funguje výborně.

Samsung Galaxy S3

Nu a až dořeším všechny tyhle drobné piškuntálie, na které se PC hodí - a že aktuální seznam je momentálně dlouhý čtyři stránky A5 - budu už mít našetřeno na Blackbird či jeho nástupce a pomocný computer zase na několik let odhodím.


Jméno
Web
E-Mail
Jsem člověk
Text komentáře

1. Nox (10. ledna 2020, 18:54)
Jsi zkratka stale vice popularni. Coz zrovna v tech mobilech musi byt super. Lze ten seznam nekde videt?

2. melsoft (12. ledna 2020, 18:24)
Jsi mi připomněl, že mám odložený Galaxy S3mini od rodinného příslušníka, tak jsem ho rootnul, nasypal TWRP a cyanogenmod 11 (Android 4.4.4) a jak pěkně šlape (Na tom původním Androidu 4.2. už skoro nic nechtělo fungovat). Bohužel mi to připomnělo proč jsem zanevřel na Samsungy. Ta jejich SW podpora je hrozná. Po dvou letech už zákazník nemá nárok žádný upgrade.

TOPlist