Technomorous

Něco dělat, týden 2/2020

Sdílet: Twitter - Facebook

Druhý týden roku 2020 je za mnou a jak to dopadlo s předsevzetím něco dělat? Jako vždy nové koště dobře mete a předsevzetí se nejvíce plní na začátku, takže jsem si ze svého prakticky nekonečného listu odškrtnul tyto resty:

  • Nainstalovat systém na tenkého klienta s Cyrix MediaGXm. Rest ze září 2014. Hotovo.
  • Zbavit rodičů desktop Windows XP a dát místo nich Linux. Rest z doby konce podpory Windows XP, tedy z dubna 2014. Aktuálně na počítači už pár desítek hodin šlape LTS verze Lubuntu a otec je rád, že zas má systém, na němž se s počítačem učil seznamovat. Hotovo.
  • Dát češtinu na MiBand3. Tohle nebyl až tak starý rest, sotva od Vánoc, ale taky mohl na seznamu být další dva roky, znám se. Hotovo.
  • Projít dvě banánové krabice PC komponentů, které na půdě u rodičů podléhají teplotní zkáze už od přelomu století, zjistit, co je ještě funkční a odvézt to do Doupěte k dalšímu zpracování. Rest cca od roku 2005. Naloženo v Dusteru. Hotovo.
  • Projít a probrat krabici pálených i originálních CD a DVD, která je minimálně patnáct let pod psacím stolem u rodičů. Vyházet hned, co netřeba, odvézt do Prahy, co třeba zachovat, či alespoň zaálohovat. Našel jsem tam perly jako originálku hry Imperium Galactica, taktéž originální CD s ovladači k SoundBlasteru nebo oficiální český telefonní seznam pro rok 2000. Také jsem našel mraky marastu, který je k dispozici online na tři kliknutí. Třicet CD už je posláno k recyklaci, dvacet se jich veze ku hlavnímu městu. Hotovo.
  • Vyzvednout napočtvrté Intel Core i5-661, které na mě zdarma čeká už přes měsíc. Hotovo.

Uff, ne, takhle akční nadále nebudu, asi také na seznamu nebudou následovat tak jednoduché a relaxační věci, jako hrabání se v krabicích s věcmi a jejich částečné vyhazování. Ale z nastoleného kurzu neuhnu ni krok!


Jméno
Web
E-Mail
Jsem stroj
Text komentáře

TOPlist