Technomorous

Nečekaná příroda na pražské periferii

Sdílet: Twitter - Facebook

Jedním z témat tohoto (pseudo)blogu je i Geocaching. I po skoro čtrnácti letech mě to baví a navzdory tomu, že počet mých úlovků je stále v řádu nízkých tisíců, dělám to pravidelně. Letos v lednu jsem jezdil hodně po příbuzenstvu, takže nebylo příliš mnoho času na odlov série Trail-EE-Czech. A i kdyby byl, asi bych se do toho nehrnul tak, jako v posledních dvou letech, protože jsem si z toho vždy odnesl jen strašlivou choleru. Snad tam na mě zbytek série počká do jara.

Triangl - mapka

Dnes jsem si ale řekl, že by to alespoň krátkou procházku chtělo a jelikož jsem byl zrovna na cestě z Krče na Černý Most, náhodně jsem zastavil, zaparkoval a chviličku se prošel. Byly z toho tři nálezy, jedno lezení na strom a objevení pražské oblasti, o které jsem neměl ani matné tušení: Zhruba v oblasti, kde se stýkají hranice Malešic, Strašnic, Záběhlic a Hostivaře se nachází chráněné přírodní území Triangl. Je ze všech tří stran ohraničeno železničními tratěmi a skládá se převážně z mokřadu, v němž údajně žije sedm druhů obojživelníků včetně chráněné kuňky ohnivé.

Triangl - mokřad Triangl - infocedule

Z jedné strany Jižní spojka, z další železniční tratě, doslova přes louku Průmyslová ulice, která své jméno nemá jen tak. A tady takováhle hezká přírodní lokalita. Doufám, že tu pěkně dlouho i vydrží!


Jméno
Web
E-Mail
Jsem člověk
Text komentáře

1. Marty (1. února 2020, 22:44)
Není tam někde poblíž také ta nouzová kolonie? Vzpomínám si, že to bylo také na nějakých mokřadech.

Zajímavé, jaká zákoutí se v Praze najdou.

2. jh (1. února 2020, 22:59)
Moc pěkný!

3. Svišť Phill (2. února 2020, 17:45)
Dnes je mezinárodní den mokřadů. Náhoda

4. Logout (2. února 2020, 20:25)
[1] Jestli myslíš tu nouzovou kolonii z Koljy, tak ta je někde u Bohdalce, když jsem přihlašoval Duster, šel jsem okolo.

TOPlist