Technomorous

Něco dělat, týden 5/2020

Sdílet: Twitter - Facebook

Vypadá to, že mé letošní týdny se budou dělit na hardwarové a softwarové. Tento byl veskrze hardwarový:

  • Jak již bylo zmíněno, rozebral jsem dvanáct let starý Core2 desktop mých rodičů a udělal z něj Ryzen. Po přehození disků jsem absolvoval kolečko aktivací Windows a Office, kupodivu obojí prošlo naprosto bezproblémově. Jen pro zajímavost - W10 startují z ne zrovna špičkového SSD Patriot Blast nějakých šest sekund do plné plochy (rychleji uživatelský PIN pro přihlášení nenaťukám) a počítač neobsahuje program, který by při spuštění viditelně na něco čekal. A to obsahuje MS Word, který jsem metodou kliknu-běží startovat nikdy neviděl.
  • Otestoval, nafotil a vystavil k prodeji jsem další tři ISA karty: řadič disků a portů do VLB, čtvrtmegovou ISA tridentku s EGA a VGA výstupy a VGA tridentku od Octeku s 1 MB VRAM. Uvidíme, jaký o ně bude zájem.
  • Doplnil jsem do domácího desktopu poslední komponentu, na níž se čekalo, aby se bedna dala zakrytovat: záložní baterii do RAM disku. Můžu ho tedy konečně začít používat jako rychlý a bezproblémový swap a nemuset řešit občasné zmizení filesystému po odpojení napájení. Řekl bych, že takto se 4 GB RAM vydržím až do příchodu Blackbirda a nemusím už hledat moduly, které by se uráčily v desce fungovat (leda by snad nějaký laskavý čtenář disponoval dvěma přebytečnými moduly DDR3 o kapacitě 4 GB?).

Příští týden to vypadá na velmi softwarové období. Mám již částečně rozdělány dvě větší věci, které bych v následujících sedmi dnech rád dočelenžoval.


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem člověk
Text komentáře

TOPlist