Technomorous

MWVA: Jeden rok, dva měsíce, tři dny

Sdílet: Twitter - Facebook

Malý soukromý archiv MujWeb/Volný, který jsem na konci roku 2018 spustil na jedné ze svých domén, jsem po dokončení brzy pustil z hlavy. Pokud jsem něco neminul, pak se dosud nikdo neozval, že by měl s touto expozicí problém a tak nebylo důvodu se k ní vracet, či se jí více zabývat.

Předevčírem jsem si na web náhodně vzpomněl, link poslal do diskuse o retrowebhostingu a zároveň si uvědomil, že mi od Google do mailu chodí jakési statistiky o jeho návštěvnosti. Přidával jsem hned na začátku do titulky archivu kód od Google, protože mě popotahovali za škodlivý obsah, on už tam zůstal a měří. Statistiky jsem prošel a ono to tam žije svým vlastním životem!

Archiv měl v posledním půl roce měsíčně mezi třemi a pěti sty unikátních návštěv a zhruba sedm tisíc tisíc impresí. Mezi nejnavštěvovanější patří Předpis pro používání návěstí při organizování a provozování drážní dopravy, který má sám na svědomí více než třetinu uvedených čísel. Vedou na něj online vyhledávání pojmů jako "stůj zastavte všemi prostředky", "přivolávací návěst" či "vložené návěstidlo". Jelikož tematicky jsem se při archivaci držel hlavně svých koníčků, přichází do archivu lidí i díky dotazům jako "feritová anténa", "sencor smr 600 recenze" nebo "amiga 1200", jen samozřejmě končí na jiných stránkách.

Jasně, jsou to drobná čísla, ale vypadá to, že uchování kusu českého Internetu mělo a má nějaký význam. Jsem tomu pochopitelně rád.


Jméno
Web
E-Mail
Jsem stroj
Text komentáře

TOPlist