Technomorous

Nové časy pro Efiku MX a ARM

Sdílet: Twitter - Facebook

Skoro rok tomu, co jsem měnil v Efice MX klávesnici, abych po pár dnech konstatoval, že to problém nevyřešilo. Potíž totiž byla v plastových zámcích, které ji mají držet na místě a nedržely, byly totiž unaveny věkem. Nerad jsem tedy svůj krásný ARMový netbook, který mě věrně provázel mezi lety 2011 a 2016 všude, kam se mi nechtělo tahat něco většího, odložil do skříně.

Pak mi to ale nedalo a napsal jsem Billovi do Genesi, tedy přímo autorovi zařízení. Slovo dalo slovo a když zjistil, že se najde blázen, který Efiku používal tak dlouho a zase by po kratší pauze chtěl začít, prolezl sklad a slíbil mi poslat vše, co najde. Jen tak.

Pak čas plynul, já si pořídit Surface Go a tu jednoho dne dorazil mail, že FedEx mi dopravuje čtyřkilový balík z USA. Dnes mi balík byl doručen a já po jeho rozbalení konstatoval, že místo plastového rámečku s plastovými zámky jsem dostal dvě kompletní Efiky MX Smartbook a jeden prototyp modelu Efika MX53, kompletně provedený v kovu. Jen tak.

Od chvíle, kdy jsem poprvé viděl Psion 5MX jsem hluboce přesvědčen, že do lehkých přenosných zařízení patří ARM, stejně jako jsem přesvědčen, že do počítačů stolních patří POWER/PowerPC. Na tom druhém je potřeba trochu zapracovat, to první ale začíná pomalu chápat i zbytek světa, který ARMy mezitím přinutil udělat odbočku do světa mobilů. Microsoft má už Surface na 64bitovém ARMu (AARCH64), Pinebooky jsou na trhu už také nějakou chvíli, á pokud jste dostatečně odvážní, můžete spojit obojí dohromady a z Asie si objednat netbook s ARMovými Windows 10. Nic z toho nemám sice v plánu, ale Efika MX se vrací a s ní i trocha toho ARMu do mého života.


Jméno
Web
E-Mail
Jsem stroj
Text komentáře

1. nula (14. února 2020, 22:12)
Tenhle? https://www.youtube.com/watch?v=QGgoOhfoVpI

Bude nějaká fotka?

2. Logout (14. února 2020, 22:47)
[1] Můj je celočerný, takže asi nějaký pozdější...

3. pol (14. února 2020, 23:25)
predpokladám, že o tom prototype bude článok a nejaké fotky...

4. Koala (15. února 2020, 13:51)
Len drobné info, máš chybičku v odkaze na začiatku článku správne má byť http://technomorous.eu/post/167305024402 a tiež sa pripájam k žiadosti článku o prototype. Samozrejme len keď budeš mať čas.

5. Nox (15. února 2020, 14:50)
Chlape vazne zacni sazet sportku, to neni mozny, aby jeden clovek mel takove stesti. A jinak o prototypu bych si take rad pocetl.

6. Logout (15. února 2020, 15:11)
[4] Dík, chybělo mi tam http, holt psáno na tabletu, který má svá špecifiká, je to opraveno.

[3][4][5] Dobrá, dobrá, dávám si do úkolníčku na příští týden to zkusit vyčistit isopropylem, rozeběhat a napsat o tom :)

7. jh (15. února 2020, 19:36)
Naposled když Logout sázel, tak to skončilo zvolením našeho prasidenta.

TOPlist